MBST 1998'den beri uluslararası olarak kullanılmaktadır. Bugüne kadar bilinen bir yan etkimiz yok.
Şırıngalar, infüzyonlar, ilaçlar veya analjezikler MBST manyetik rezonans tedavisinin bir parçası değildir. Bunların gerekli veya ek olarak yararlı olup olmadığına doktorunuz tarafından karar verilecektir.
MBST, uzun süreler boyunca bir gecede meydana gelen hasarı telafi edemez. Bununla birlikte, acil bir etki yoksa, bu, tedavinin işe yaramadığı anlamına gelmez. Tam etkinin girişi her zaman bireyseldir. Bununla birlikte, birçok hasta hareket kabiliyetinde hızlı bir iyileşme, ayrıca ağrı kesici ve ağrıdan kurtulma bildirmektedir. Profesyonel sporcular bile, hareketlilik ve ağrı azaltmada ağrıdan kurtulma konusunda hızlı gelişmeler olduğunu bildiriyorlar. Terapiden kısa bir süre sonra, eğitimlerine yoğun bir şekilde devam edebildiler ve yarışmalara başarıyla katıldılar.
Bir saatlik tedavi için önerilen perakende satış fiyatımız 110, - €. Ancak, MBST tedavi saatleri fiyatlandırma konusunda ücretsizdir. Sunulan hizmetlerin kapsamına veya kullanılan terapi cihazına bağlı olarak, maliyetler değişebilir
Şu anda, MBST nükleer manyetik rezonans tedavisi, kendi kendine ödeme yapanlar için bireysel bir sağlık bakımıdır ve sağlık sigortası hizmetleri arasında değildir. Bazı durumlarda, bazı özel mükellefler tedavinin tamamen veya bir kısmının maliyetini üstlenirler.
Bireysel kontrendikasyonların değerlendirmesi her zaman katı bir risk-fayda değerlendirmesinden sonra, bir MBS tedavisinin gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğini belirleyen uzman hekime tabidir. MedTec, aşağıdaki koşullar mevcutsa MBST tedavisinin uygulanmasına karşı tavsiyede bulunur: Eğer (MRG uyumlu değilse) aktif implantlar, Kalp pilleri, defibrilatörler (ICD sistemleri), ağrı ve insülin pompaları veya tedavi alanındaki tümörler. Ayrıca HIV, lösemi veya hamilelik varlığında. Ek olarak, bazı nadir metabolik bozukluklar, uzman doktor tarafından bireysel olarak açıklığa kavuşturulması gerekebilir. MBST terapisinin uygulanması, makinelerin sürülmesi ve kullanılması özelliğini etkilemez.
Etkinlik beyanları, tedavi eden hekimlerin ve hastalarının tedavisinin uygulanmasındaki deneyimlere ve çalışmalardan ve yayınlardan elde edilen bilimsel verilere dayanmaktadır. Geleneksel tıbbın temsilcileri bu tedaviyi "bilimsel olarak yeterince güvenilmez" olarak görüyorlar. MedTec, ilgilenen taraflara tüm bilimsel bilgileri sağlamaktan mutluluk duyar, böylece kendileri veya üçüncü tarafların tavsiyesi ile MBST terapisinin veya teknolojisinin vakası için etkinliğinin ve güvenliğinin sağlam bir değerlendirmesini yapabilirler.
Her tedavi ünitesi bir saat sürer. Katılan hekim endikasyona ve hastalığın ciddiyetine bağlı olarak gerekli tedavi saatlerini belirler. Bunlar ardışık günlerde, muhtemelen bir haftasonu tatili ile yapılmalıdır.
Hasta verileri, belirgin ağrı azalmasının, tedaviden yıllar sonra bile sıklıkla saptanabileceğini ve kemik yoğunluğunun bir yıl sonra belirgin şekilde arttığını göstermektedir. Kişisel yaşam koşulları ve diğer hastalıkların - diğer tüm tıbbi önlemlerde olduğu gibi - tedavinin etkisi üzerinde etkisi vardır.
Bilimsel olarak onaylanmış MBST manyetik rezonans tedavisi, yalnızca sertifikalı MBST tedavi merkezlerinde sunulmaktadır ve yalnızca tıbbi bir teşhis konulduktan sonra gerçekleştirilir. Bu, hastalığınıza uygun bir MBST manyetik rezonans tedavisi almanızı sağlayacaktır. MBST tedavi merkezinin bir listesini www.mbst.com.tr adresinden bulabilirsiniz.burada . Lütfen her merkezin tedavi seçeneklerinin orada bulunan terapi cihazlarına dayandığını ve tüm uygulamaların her uygulamada tedavi edilemeyeceğini unutmayın.
Bol miktarda terapi, tercihen karbonatsız su veya meyve suyu sıkacağı için. Kontrollü egzersiz ile sık ılımlı egzersiz kasları ve eklemleri güçlendirir. Terapi ünitesi sırasında metal içeren ve mıknatıslanabilir nesneleri mümkün olduğunca uzağa yerleştirin. Tedavi bölgesindeki çip veya manyetik kartlar kullanılamaz hale gelebilir.
Genellikle, çeşitli kıkırdak hasarları MBST tedavisi ile tedavi edilebilir. En yaygın olan artrozlar, örn. B. Kalça, diz, parmak ve el, omuz, dirsek, ayak bileği ve vertebra üzerinde uygun tedavi ekipmanları ile tedavi edilebilir. Ek olarak, MBST tedavisi ayrıca menisküs dahil kıkırdak hasarının neden olduğu yaralanmalarda da kullanılır. Lütfen doğru tıbbi tanı ve değerlendirme için bir doktora başvurun.
MBST tedavisi için hem in vitro hem de klinik çalışmalar vardır. Bunu doğrudan yapabilirsinburada ana sayfamızda ya da bize sorun. 4,500 hastadan oluşan çok merkezli bir çalışma da dahil olmak üzere birçok çalışmadan elde edilen hasta verileri, ağrı sıklığı ve ciddiyetinde önemli düşüşler göstermektedir. Bu gelişmeler tedaviden yıllar sonra bile tespit edilebilirdi.
Prensip olarak evet. Bununla birlikte, tedavinin sonucu hem mevcut kıkırdak hücrelerinin artık miktarları hem de dağılımları ile belirlenir. Bu nedenle, en iyi sonuçların 3. sınıfa kadar artrozlar için olması beklenir. Grade 4 artroz, terapötik bir girişimdir. Bununla birlikte, hasta verileri ve raporları, ağrıdan kurtulmaya kadar, burada ağrı kesmenin de sağlanabileceğini göstermektedir.
Hızlı bir ağrı kesici başlangıç ​​durumunda bile, tedavi edilen eklemin çok hızlı bir şekilde yeniden yüklenmemesi önerilir. Sık sık ılımlı egzersiz yapmak mümkün ve faydalıdır, fakat çok fazla stresden kaçınılmalıdır.
Osteoporoz metabolik bir hastalık olduğundan, genellikle tüm iskelet sistemini etkiler, bu yüzden tüm vücut tedavisinin bir anlamı vardır. Bu, OSTEO · SPIN veya OSTEO · SYSTEM gibi tam vücut tedavi koltuğuna sahip MBST tedavi merkezlerinde yapılabilir. Bununla birlikte, osteoporoz lokal olarak da oluşabilir, örn. Bazı ilaçların kullanılmasıyla ikincil hastalık olarak veya amputasyonlardan sonra inaktivitätsosteoporose olarak. Kemik metabolizması hareketle uyarıldığı için, kalıcı stres eksikliği durumunda, kemik yoğunluğunun da azaldığı bir durumda kemik tedarikini garanti etmek artık mümkün değildir. Böyle bir metabolik bozukluk, sabit bir kısıtlama alarak ve böylece artrit ağrısına bağlı olarak azalmış hareket ile tetiklenebilir. Diğer yerel kemik hastalıkları gibi. Kemik ödemi, diğer MBST terapi cihazlarında da tedavi edilebilir.
MBST tedavisi için hem in vitro hem de klinik çalışmalar vardır. Bunu doğrudan yapabilirsinburada ana sayfamızda ya da bize sorun. Çeşitli çalışmalarda, bir yıllık gözlem süresinin ötesinde kemik yoğunluğunda önemli bir artış gözlendi. Ek olarak, vaka çalışmalarından elde edilen veriler, hastaların MBST tedavisinden sonra düşmelere veya kazalara rağmen nadiren kırıldığını göstermektedir.
Hasta verileri ve hekimlerin deneyimleri, kırıklar ve yorgunluk kırılmasından sonra iyileşmenin hızlanmasında, kemik ödemi (kemik çürüklüğü) ve kemik nekrozu gibi kemik metabolik bozukluklarının ve periosteumun enflamasyonunun çok iyi sonuçlara ulaşılabileceğini göstermektedir. Başarıyla tedavi edilen diğer endikasyonlar arasında Osgood Schlatter hastalığı ve Koehler hastalığı gibi çeşitli çocukluk ve ergen hastalıkları bulunmaktadır.
MBST terapi döngüsü süresince bir bifosfonat tedavisinin duraklatılmasını öneririz.
MBST zaten fıtıklaşmış disklerde başarılı bir şekilde kullanılmıştır. Bir durum fıtıklaşmış diskin ameliyat edilmemesidir.
MBST tedavisi için hem in vitro hem de klinik çalışmalar vardır. Bunu doğrudan yapabilirsinburada ana sayfamızda ya da bize sorun. Disk ve omurga rahatsızlıkları söz konusu olduğunda, çalışmalardaki hasta verileri de semptomlarda iyileşme ve hastalık izni günlerinde azalma olduğunu göstermektedir.
Hasar durumunda MBST, iyileşme ivmesi için birçok endikasyonda kullanılabilir. Söz konusu z gelir. Tendonlar, kaslar ve bağlar üzerinde kısmi çatlaklar olduğu gibi, bu tür tendopatiler. Golfçü dirseği ve tenisçi dirseği, bursit, menisküs lezyonları ve patellar tendon sendromu gibi tipik spor yaralanmaları. Ayrıca kemik yaralanmaları ve kırıklar (yorgunluk kırıkları) ve kemik ödemi (kemik morluğu) gibi hastalıklar da vardır.
MBST terapisi şimdi ulusal ve uluslararası düzeyde sporcular, kulüpler ve spor doktorları tarafından kullanılıyor. "Referanslar" başlığı altındaburada uluslararası aktif sporcuların MBST tedavileri hakkında bilgi verilmektedir. MBST sporcuları ile başarılı bir şekilde tedavi edilenler, terapi madalyaları kazanabildikten hemen sonra ve daha hızlı egzersiz yapabildiklerini bildirdi. B. Olimpiyat Oyunları ve Dünya Şampiyonasında kazanır.