Öncesi

Sonrası

Mbst Kaynamayan Kemik Kırıklarında Mucize Sonuçlar Çıkarmaktadır .

Öncesi

Sonrası

 

MBST  " Kıkırdak Dokusunu Yenileyebilen DÜnya'daki Tek Cİhazdır "

Öncesi

Sonrası

Belden sağ bacağına yayılan şiddetli ağrı şikayeti nedeni ile başvuran hastamız öncesinde iki kez bel fıtığı ameliyatı olmuştu, yeniden ameliyatlık seviyede bel fıtığı ve sağda sinir baskısı mevcuttu, hastamıza 7+3 seans MBST TEDAVİSİ ve Proloterapi seansları, ameliyat sahasına nöral terapi ve ozon tedavisi uyguladık, tedavilerimiz bittikten sonra çekilen kontrol MR sonucumuzu sizlerle paylaşıyorum, sağ taraf baskısındaki ciddi derecedeki azalmayı görüyoruz

Öncesi

Sonrası

12 yaşında , sağ dizinde şiddetli ağrı nedeniyle yürümede çömelmede koşmada zorluk yaşayan , yürümeden korkmaya başlayan kız hastamıza on seans KEMİK dozunda MBST TEDAVİSİ uyguladık. Tedaviden Üç ay sonraki kontrol grafisini paylaşıyorum. OS good schlatter; çocuklarda ön diz ağrısının yaygın sebeplerinden biridir. Büyüme plağında ayrılma nedeni ile oluşur. Ayrılan plağın yapışması yılları bulabilir. Mbst tedavisi ile üç ay sonra plaktaki yapışmayı izliyoruz @elif_berber #Öndiz ağrısı#çocukluk çağı diz ağrıları# Osteonekroz# OS good Schlatter#kemikosteonekrozu#Mbst tedavisi#Samsun

 

Öncesi

Sonrası

DIRK PASSIWAN ∙ TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOLİLACIN NEDEN OLDUĞU EKLEM EKLEM NEKROZUNUN MBST TEDAVISI YAŞAM KALITESINI ARTTIRIR VE ATLETIK KARIYERI KORUR


TEŞEKKURLER - DEVAM EDEBILIR VE UZUN SÜRE KALABILIR!

2000 yılından bu yana hain kronik hastalığından muzdarip Crohn hastalığı.  Kortizonlu ben de dahil olmak üzere bu hastalığın tedavisinin çok olumsuz etkileri oldu.  Her ne kadar doktorlar Crohn hastalığımı kontrol altına alsalar da, vücudum o zamanlar bilinmeyen yüksek kortizon tedavisine tolerans göstermedi.

Sonuçlar: 2006'dan beri nekrozdan şikayetçiyim, bunlar diz eklemlerinde bazen beni tekerlekli sandalyeye bile zorlayan kemik enfarktüsü.  2012 yılında, aynı semptomların dirsek eklemlerinde de belirtildiği bir başka şiddetlenme meydana geldi.

Günlük yaşamda ortaya çıkan sorunların yanı sıra, şikayetlerin artması, benim büyük hobi, tekerlekli sandalye basketbolumu daha fazla kullanamadığım sonucunu doğurdu.  Goldmann Dolphins Trier'in Bundesliga takımının milli oyuncusu ve oyuncusu olarak, kariyer hayatımdan vazgeçmek zorunda kalacağım ki bu, gelecekteki yaşamımda büyük bir mola vermekten daha fazlasını ifade ederdi!

Ancak tesadüfen, Mayıs 2012 günlerinde Trier ortopedi cerrahına giden yolu buldum.  Bir spor doktoru olarak Peter Krapf, bu tür eklem hastalıkları için alternatif yöntemler kullandı.  Onun hakkında, özel manyetik rezonans terapisi (MBST) ile benimle nekrozlarımı en azından kontrol altına almayı ve böylece yaşam kalitemi korumayı umduğum umuduyla Wetzlar şirketi MedTec GmbH ile temasa geçti.  Ancak bu tedaviler çok pahalı ve maalesef sağlık sigortası tarafından finanse edilmediği veya ödenmediği için MedTec firması bana bu tedavileri destekleyerek cömert olmaktan çok ciddiydi, bunun için masrafları üstlendi.  Tedavilerin kendileri bana herhangi bir soruna neden olmadı, hafif bir karıncalanma hissi hissedildi, acı yoktu.

MBST sayesinde, geçen yıl diz eklemlerindeki daha fazla bir şiddetlenme yoğun tedaviden sonra tekrar durdurulabilir, böylece mümkün olanın sınırları içinde dizlerimi hafifçe gerebilirim ve sınırlı bir dinlenme ile tekrar yürüyebilirim.

Bu arada, iyi bir buçuk yıl sonra, en azından şu anda olduğu gibi, gelecekte de yaşayabilirim.  Her durumda, tekerlekli sandalye basketbolcusu olarak, dirseklerim ve diz eklemlerimle daha fazla ciddi bir sorunum yok ve sporumu uygulamaya devam edebilirim ve dahası, günlük hayatta daha fazla rahatsızlık hissetmiyorum.  Her durumda, yeni bir umut kazandım ve yeni bir yaşam kalitesi kazandım.

Etkilenenler için de, bu tedavi yönteminin yakında ödeme yapanlar tarafından tanınmasını ve desteklenmesini umuyorum, böylece bu değerli ve faydalı yardım başkalarına uygulanabilir.

İşte bu yöntem yardımı ile etkili bir şekilde etkilenir, ancak bir kez daha söyleyebilirim bu büyük ve hızlı yardım için MBST TEŞEKKÜR EDERİZ!

Dirk Passivan

Öncesi

Sonrası

14 ay önce futbol maçında düşme sonucu skafoid kırığı( el bileğinde kırık ) oluşan hastamıza gittiği bazı ortopedistler tarafından kemik grefti önerilmiş, bazıları bileklik önermiş, bize geldiğinde Cerrahi yapılmamış , bi süre alçı uygulanmış bir hasta idi. Kendisine üç ay önce on seans kemik kartı ile MBST tedavisi uyguladım. Her ay bölgesel Proloterapi ve Nöroproloterapi uyguladım. Bugünkü çekilen filmde skafoid kemiğinde kaynamayı gördüm. Ağrıları hastamızın gecti ve artık elini rahatca kullanabiliyor , filmleri sizinle paylaşıyorum