HANIFE YILDIZ

Samsun'da 7 seans tedavi gördüm , Dizimdeki kireçlenmeden dolayı yürüyemiyordum . Çok iyi oldum , hem doktor hanım hem arkadaşlar çok ilgili davrandılar.

SEYHAN YILMAZ

Ne ameliyat olabiliyorum ne de iyileşebiliyorum . Samsunda cihaz sayesinde sağlığıma kavuştum . 7 Seans dediler 4 . senasta hafifledim benden sonra 4 hasta gönderdim hepsi çok dua ediyor . Allah sizden razı olsun .

Zeliha Günkur

yaşım 64 kemik erimesinden ağrılardan dayanamıyordum . Ankara da tedavi gördüm 10 günde ayağa kalktım . İlginç gelecek biliyorum ama 10 gün sonra kendi işimi görecek hale geldim . Mutlaka tavsiye ederim .

Tülay Demir

Allah razı olsun getirenden . 54 yaşında dizimdeki kıkırdak harabiyetinden ve sıvı kaybından kurtuldum . Çok acı çekiyordum 1 ay oldu iyim çok daha iyi olacaksın dediler.

Hanife YALÇIN

Annem icin yaziyorum.annemde romatit artit (iltihaplı romatizma ) var ayni zamanda dizlerinde kirecleme sebebi ile kemiklerde şekil bozuklugu var artik son asamada oldugunu ve ameliyat gerekli dedi doktorlar. Iltihapli romatizmasi olan hastalara bu tedavi uygulanir mi .yasi 55

Asım KENDİR

Ağrılarımdan uyuyamıyordum , 7 gün gittim geldim inanmadım ama gün geçtikçe ağrılarım geçti. 6.ayı bekle MR çektirmek için dediler bekliyorum.

Rukiye Yöntem

Kemik erimesinden kaynaklı Omurlarımda kırıklar vardı ve yatamıyor , yürüyemiyor ve işimi yapamıyordum . Tedavi gördüm 8.senasta artık yürümeye başladım ağrılarım hafifte olsa var ama kendi işimi kendim yapar oldum vesile olandan allah razı olsun .

Dilek Koca

Merhaba , buraya yazmama vesile olan mbst cihazlarına ve Bizimle çok ilgilenen Dr. Elif Hanıma Çok teşekkür ederim . Bel fıtığım ve kireçlenme rahatsızlığımı 1 hafta da iyileştirdi . Ellerine sağlık . Eşe dosta tavsiye etmek herkesin faydalanmasını sağlamak için yazıyorum .

Murat Dikyol

Böyle bir tedavi yöntemini sgk neden karşılamıyor şaşırıyorum. Ameliyat dediler dizlerimden , gün almıştım ama internetten araştırırken denk geldim .Doktor bey gir deyince bi deneyeyim dedim . Girdim çok iyi geldi ağrılarım azaldı şimdi kendim yürümeye başladım .

Mehmet Akın

Ben gittim şifa buldum , Herkese tavsiye ederim .

yunus mert

Ameliyat olmazsan iyileşmezsin dediler bi çare araştırırken buldum 10 gün gittim geldim iyi olmayacağımı düşünürken 2.ayımdayım çok iyim . Herkese tavsiye ederim .

LUCIA GUİDE

ŞIMDI TEKRAR YEMEK YERKEN EĞLENIRIM.5 yıl boyunca CMD, kraniyomandibuler disfonksiyondan muzdaripim. Mastrikülatör aparatının kas, tendon ve eklemleri arasındaki işbirliği bozuldu. Bu, çeşitli şekillerde ifade edilebildiğinden, tanı koymak ve bunun hakkında bir şeyler yapmak genellikle uzun zaman alır. Benimle aynıydı.Uzun süredir mevcut olan diş taşlama da bir belirtidir. Çene neredeyse her zaman gergin olduğundan, temporomandibular eklemlerin osteoartriti gelişmiştir. Bu yüzden yıllardır her iki çene ekleminde de en fazla acı çekiyordum. Çoğu zaman, sadece gün boyunca Ibu 800'üm vardı. Çenem engellendiği için muz ya da çorba yiyemedim ve ağzımı yeterince açamadım. Ancak vücudun diğer bölümlerinden farklı olarak çeneyi tamamen kapatamazsınız. Yemek yemelisin, konuşmalısın ...Çalıştığım doktorun ofisinde yeni bir artroz tedavisi sistemi kullanıldığında patronum denememi önerdi. “İyi olup olmadığına bakın.” Başlangıçta, şikayetler arttı ve bu beni oldukça çaresiz bıraktı. Ama neyse ki bu sadece çok kısa sürdü ve bir şeyin işe yaradığının, vücudun tepki gösterdiğinin bir işareti.Bu doğrulandı, çünkü yakında çok daha iyiydi. Yaklaşık 8 ay sonra tamamen semptomsuz kaldım. Ağzımı tekrar normal ve acısız açabiliyorum. Baş, ağız ve kulak bölgesinde ağrısız uyanıyorum. Gittiğinden beri, neyin kolay olmadığını gerçekten anladın. B. normal baş ağrısı, ancak hastalık ile ilgili idi. Şimdi yine yiyeceklerle eğleniyorum. Her şey harika.

MELİKE YURT

TERAPIYI HERKESE TAVSIYE EDEBILIRIMBirkaç yıl önce dirseğimi kıran bir spor kazası geçirdim. Bir operasyon ve daha sonra rehabilitasyon gerekliydi. Ne yazık ki, rehabilitasyon pek başarılı olmadı. O zaman bile, şiddetli ağrı çekiyordum ve kol artık tamamen işlevsel değildi. Artık esnetemedim ve zorla zorlayabildim.Birkaç yıl sonra, acının zamanla kendiliğinden iyileşeceği umudunu yitirdim. Bu yüzden kendimi ortopedistimle tanıştırdım. MBST tedavisi önerildi ve hemen kabul ettim.Terapi Ocak 2017'de başladı. Etki hemen gerçekleşti. O zamandan beri acı çekmiyorum. Ek olarak, kolu tamamen tamamen hareket ettirip gerebilirim. Aynı zamanda yıllarca disk problemleri yaşıyorum.İlk tedavinin başarısı nedeniyle sırtımı aynı şekilde tedavi etmeye karar verdim. Doktorumla yaptığım görüşmede başlangıçta fazla kilomdan şüphe duydum, 105 kg ağırlığım vardı. Ancak ilk terapi seansı bile iyileşme sağladı.Terapi Nisan 2017'de başladı. Temmuz 2017'deki ilk izlemeye kadar, zaman zaman ağrılarım vardı ama eskisinden çok daha kolay. Kasım 2017'deki ikinci takipten bu yana hiç acı duymuyorum. Gerektiğinde bu terapi formunu tekrar ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

Metin HIZAR

BU TEDAVI SAYESINDE YAŞAM KALITESINI KAZANDIM60 yaşındayım ve diz ağrım nedeniyle ayar aşamasında sadece merdivenlerden yürüyebildim. Günde dört kereye kadar ağrı kesici almak zorunda kaldım. Geceleri diz ağrısı için düzenli olarak uyandım.Çoklu Fizik Tedavi bana sadece kısa vadeli bir iyileşme sağladı. Ayrıca ilaç tedavileri umut verici bir başarı getirmedi. Sonunda bir protez için tartışıldı.Kasım 2016'dan itibaren MBST manyetik rezonans tedavisi ile başladım. Mart ayına kadar bir değişiklik olmadı. Nisan ayından itibaren hafif bir gelişme yaşandı. Haziran ayından itibaren net bir iyileşme hissettim. Yaz boyunca ağrı kesicilere ihtiyacım olmadı ve düzenli olarak tekrar bisiklet sürdüm. Yine normal şekilde merdivenleri yürüyebilirim. Ağrı kesici istisna haline gelmiştir ve yalnızca mesleki yük (geriatrik hemşire) çok büyük olduğunda veya hava hassasiyeti beni buna zorladığında kullanılır.Bu tedavi sayesinde yaşam kalitesini kazandım. Peki neden yasal sağlık sigortası ve MBST manyetik rezonans tedavisi ile bir endoprotez desteklenmiyor?

Ayşegül Tuğcu

Uzun zamandır ağrılarımdan uyuyamıyordum . Mbst ile Ankarada Elif hanım dan tedavi gördüm çok iyim .